Na zlepšenie našich služieb používame cookies.
Menu

Chyby pri modelovaní umelých nechtov – zlomené, prasknuté? Možno sa to ešte podarí napraviť pomocou materialov od Perfect Nails!

Chyby pri modelovaní umelých nechtov – zlomené, prasknuté? Možno sa to ešte podarí napraviť pomocou materialov od Perfect Nails!

Ak je už problém na svete, manikér je nútený zalátať chyby, keďže všetci pracujeme s nakupovaným materiálom. Manikérky dokážu s ľahkosťou opraviť prasknuté alebo zlomené nechty, či už sa jedná o poškodenie nechtovej platničky, tipu alebo modelovaných umelých nechtov. Oprava nechtov je pre naše služby a dobré meno obzvlášť dôležitá. Podľa možností venujte opravám dostatočný čas, keďže to právom očakávajú aj Vaše klientky. Okrem toho, aj keď sa to zdá byť zanedbateľnou prácou, môžeme pri riešení takýchto problémov získať nových klientov.

#Oprava vlastných nechtov

Naše klientky sú právom hrdé na svoje dlhé nechty, kým ich kvôli zlomeniu alebo prasknutiu nemusia ostrihať. Môže trvať mesiace, kým znovu narastú. Včas urobená odborná oprava zachová ich pôvodnú dĺžku, zabráni opakovaným záderom, kým poškodená časť nechtu nevyrastie.

Elastic Hard Gel alebo Hardener Gel je dokonalým riešením na nahradenie zlomeného kúska nechtu alebo na posilnenie záderu aj v prípade vlastných nechtov. V prípade potreby možno použiť aj hodvábne vlákno, aby necht držal extra silno. Vďaka obidvom materiálom možno dosiahnuť pružné, ale napriek tomu silné nechty, ktoré sú vhodné na predĺženie pomocou šablón. Naša motýlia šablóna LacGel je ideálnou voľbou pre opravu a modelovanie krátkych nechtov. Táto kovová šablóna praktickej veľkosti bola špeciálne navrhnutá pre krátke nechty. Vďaka svojej dobrej priľnavosti a zachovania tvaru sa s ňou vynikajúco pracuje. Ďalším skvelým nástrojom je aj Fiber Vitamine Gel, modelovací a rozjasňujúci gél so štetcom pre posilnenie vlastných nechtov pomocou skleného vlákna. Vďaka obsahu skleného vlákna poskytuje silnú fixáciu a pevný základ, preto je mimoriadne vhodný aj na modelovanie dlhších nechtov (max. 5 mm)

 

#Opravy umelých nechtov

 „Opravovať“ popraskané, zlomené tipy je zakázané! Poškodený TIP sa musí vždy vymeniť. Poškodený TIP odstráňte rozpúšťadlom, následne po obvyklej príprave vlastného nechtu použite nový TIP, pričom dodržte obvyklé kroky modelovania. Toto, žiaľ, nepatrí do kategórie opráv.  

Ak praskne akrylový alebo gélový necht, na rozdiel od tipov ho možno opraviť. V takomto prípade môžeme necht opraviť bez odstránenia existujúceho umelého nechtu, pomocou posilňujúceho vlákna (hodvábneho alebo skleného). To znamená nielen úsporu času potrebného na odstránenie nechtu, ale aj šetrenie vlastného nechtu, keďže sa jeho celý povrch nemusí znovu zdrsňovať.

 

#Oprava umelých nechtov krok za krokom

Po príprave umiestnime pod poškodený necht šablónu. Chýbajúcu časť nechtu nahradíme gélovým, akrylovým, prípadne akrylgélovým materiálom príslušnej farby a kvality. Po spevnení a vytvrdnutí môžeme necht opraviť podľa návodu na použitie materiálu alebo v prípade potreby použitím skleného alebo hodvábneho vlákna. Optimálne množstvo materiálu dosiahneme, ak z neho nepoužijeme príliš veľa, ani príliš málo. Ak použijeme veľa materiálu, pomocné vlákno sa na ňom „prekĺza“, kým v prípade malého množstva materiálu sa do neho vlákno zalepí a tak ho nemožno posunúť na žiadané miesto.

Na umiestnené posilňujúce vlákno je potrebné zhora použiť toľko materiálu, aby nezostalo vzdušné! Je to dôležité preto, lebo len takto vieme dosiahnuť, aby vlákno nebolo viditeľné. Viazanie materiálu vykonajte podľa návodu na použitie. Šablónu potom môžete odstrániť. Opravovaný povrch zakryte gélom alebo akrylom bežnou technikou, s použitím hrubšej vrstvy materiálu.

A dostali sme sa na koniec série našich článkov. Po chybách pri modelovaní umelých nechtov sme predstavili možné spôsoby opráv. Opravovaný necht môže vyzerať takmer rovnako ako neporušený necht pripravený dobre na prvýkrát len po vynaložení viacej práce a času. Práve preto sa snažme robiť bezchybnú prácu, keďže tým šetríme aj čas. Či už je reč o modelovaní alebo oprave nechtov, na dobrú prácu je potrebný čas. A práve čas je to, čo manikérom obvykle chýba, však?

Štítky priložené k obsahu: Minta címke